پاپیلون

[us_image image=”6833″ size=”full” align=”center” animate=”aft”]

پاپیلون Papillon
ارتفاع : 20 تا 27 سانتی متر
وزن : 3 تا 5 کیلوگرم
طول عمر : 14 تا 16 سال
گروه :Toy Group ( گروه سگ های آپارتمانی)

گاهی اوقات پاپیلون را به اسم سگ پروانه ای می خوانند چرا که گوشهایش به بال های پروانه شباهت دارد. نژادی باهوش ، پر محبت و بازیگوش است و زرنگ تر از آن چیزی است که از ظاهرش به نظرمی رسد علاقه زیادی به بازی کردن بیرون از خانه دارد. سگی آرام ، سرزنده و جذاب است. سر وصدا ندارد و آموزش های کوچک را به راحتی فرا می گیرد. این نژاد به خوبی با بزرگترها کنار می آید اما برای کودکان پیشنهاد نمی شود اگر از تولگی با گربه بزرگ شود میانه خوبی با آن خواهد داشت اما بعضی از پاپیلون ها نسبت به سگهای دیگر عصبی و تهاجمی برخورد می کنند.

تغذیه

پاپیلون با یک غذای با کیفیت عالی خوشحال خواهد بود، چه با غذاهای تجاری با برند معتبر و چه با غذای پخته شده در منزل البته با مشاوره و تایید دامپزشک. حواستون به اضافه وزن این کوچولو ها باشه و حتما غذای سگتون و تعداد وعده های غذاییش رو متناسب با سن اون انتخاب کنید. تشویقی ها و تریت ها برای تربیت و آموزششون لازمه اما حواستون باشه که توی استفاده از آنها زیاده روی نکنید.

blankآرایش

برس زدن و تمیز کردن روزانه برای موهای بلند و ابریشمی پاپیلون ضروری می باشد معمولاً نژاد تمیزی است. تنها در مواقع ضروری مبادرت به شامپو و شستشوی آن کنید. ناخنها همیشه کوتاه نگه داشته شوند و دندانها بصورت منظم مسواک زده شوند. ریزش مو در این نژاد متوسط می باشد.

فعالیت بدنی

این سگ بازیگوش کوچک علاقه زیادی به دویدن در فضای آزاد دارد و مانند بقیه سگها از ورزش و فعالیت روزانه منظم لذت می برد. با اینکه جثه ی کوچکی دارد اما نیاز به فعالیت بالایی دارد به همین دلیل اگر نمی توانید روزانه ساعتی را برای بردن بیرون سگ از آپارتمان وقت بگذارید و فضایی را برای دویدن آزادانه و فعالیت برایش اختصاص دهید، نژاد مناسبی برای شما نمی باشد.

blankآموزش

نژادی بسیار باهوش و با استعداد است، با اینکه برخی معتقدند که نژاد های کوچک نسبت به نژاد های بزرگ دیرتر برخی از فرامین را می آموزند اما این نژاد برعکس است و به سرعت فرامین را یاد میگیرد. اجتماعی سازی و آموزش اطاعت پذیری از سنین پایین به شدت توصیه می شود. نسبت به تنها ماندن در خانه حساس است و به صاحبش به شدت وابسته می شود.

blankسلامت

گاهی اوقات دچار مشکل در کشکک پا می شوند همچنین انحراف در پاهای عقبی شایع است که با جراحی قابل درمان می باشد ، نرمی استخوان نیز قابل ذکر است.

استاندارد نژادی

این نژاد کوچک، زیبا ، باهوش و سرزنده است. دارای دم پرپشت و زیبایی است که آنرا مانند حلقه ای بر پشت خود نگاه می دارد و به همین دلیل مدت ها آنرا به نام Squirred Spaniel می شناختند. پوشش خارجی آن رنگهای متفاوتی را اعم از قهوه ای ، سیاه ، سرخ ، سفید و … شامل می شود.

blank