مینیاتور پینچر

[us_image image=”6886″ size=”full” align=”center” animate=”aft”]

مینیاتور پینچر Miniature Pinscher
ارتفاع : 25 تا 32 سانتی متر
وزن : 5/3 تا 5/4 کیلوگرم
طول عمر : 12 تا 16 سال
گروه : Toy Group(گروه سگ های عروسکی)

لقب این سگ پادشاه اسباب بازی ها یا همان King of toys است. مینیاتور پینچِر سگی کوچک ، سرسخت و بسیار وابسته می باشد. این نژاد مغرور و شجاع علاقه زیادی به پارس کردن دارد. نسبت به صاحبش با وفا ، هوشیار و پر انرژی است. بسیار شجاع و سرزنده و بطور کلی خصوصیات نژادهای بزرگ را در یک جثه کوچک دارا می باشد. سگ مدافعی است و می تواند گاهی اوقات نسبت به سایر سگها حالت تهاجمی پیدا کند اما غالباً رفتار آرامی نسبت به کودکان و سایر حیوانات خانگی دارد. اصولاً با غریبه ها خو نمی گیرد ، که این خصوصیت بسته به چگونگی تربیت آن از سنین پایین دارد. استعداد زیادی در آموختن دارد و سرعت یادگیری بالا و علاقه زیادش به اطاعت کردن از دستورات صاحبش بی نظیر می باشد. این نژاد علاقه زیادی به جویدن اشیاء کوچک دارد و باید مراقب بود تا خوردن تکه های کوچک منجر به خفه شدن حیوان نگردد.

تغذیه

مینیاتور پینچر با یک غذای با کیفیت عالی خوشحال خواهد بود، چه با غذاهای تجاری با برند معتبر و چه با غذای پخته شده در منزل البته با مشاوره و تایید دامپزشک. حواستون به اضافه وزن این کوچولو ها باشه و حتما غذای سگتون و تعداد وعده های غذاییش رو متناسب با سن اون انتخاب کنید. تشویقی ها و تریت ها برای تربیت و آموزششون لازمه اما حواستون باشه که توی استفاده از آنها زیاده روی نکنید.

blankآرایش

آراستن این نژاد بسیار راحت می باشد. موهای صاف و کوتاه و زبر مینیاتور پینچر رسیدگی کمی نیاز دارد. برس کشی هفتگی و استحمام در مواقع ضروری پیشنهاد می شود. از سنین پایین توله را به برس کشیدن عادت دهید و بدانید که صرف کردن مقداری زمان در طول هفته برای رسیدگی به پوشش سگتان پیوند بین شما و او را قوی تر و صمیمی تر می کند. ناخن ها باید به طور مرتب کوتاه شوند و گوش ها نیز هفته ای یکبار چک شوند.

فعالیت بدنی

این نژاد به فعالیت بدنی زیادی نیاز ندارد اما دویدن و بازی بصورت منظم پیشنهاد می شود. قبل از آزاد کردن سگ برای بازی و دویدن از محصور بودن محوطه اطمینان حاصل نمائید تا از فرار و ناپدید شدن ناگهانی او جلوگیری شود. در خانه فعال است و عاشق بازی کردن و وقت گذرانی کنار شماست.

blankآموزش

مینیاتور پینچر نژادی فوق العاده باهوش و عاشق خانواده ی خودش است اما گاهی اوقات نیز ممکن است بخواهد مستقل باشد و صاحبش را محدود کند و در واقع تمایل به آلفا شدن دارد ، بنابراین شروع آموزش های اطاعت پذیری و اجتماعی سازی سگ از سنین بسیار پایین و تولگی پیشنهاد می شود. این نژاد به سرعت فرامین را یاد می گیرد و از آموزش او لذت خواهید برد.

سلامت

سگ بسیار سلامتی است. مشکل و بیماری خاصی قابل ذکر نمی باشد.

استاندارد نژادی

مینیاتور پینچِر سگی است با جثه کوچک ، عضلانی و پوشش نرم و براق. پاهای جلویی صاف ، پنجه ها کوچک و شبیه به پنجه گربه می باشد. ماهیچه ها قدرتمند و به تناسب خوبی در مقایسه با بدن سگ قرار دارد. دارای دندانهای منظم و چشمان تیره و براق است. پوشش خارجی کوتاه مینیاتور پینچِر به رنگهای قرمز ، مشکی ، سرخ و شکلاتی یافت می شود. این نژاد مهارت زیادی در دویدن با سرعت بالا دارد.

blank