[us_image image=”6734″ size=”full” align=”center” animate=”aft”]

لهاسا آپسو Lhasa Apso
ارتفاع : 26 تا 28 سانتی متر
وزن: 5 تا 8 کیلوگرم
طول عمر: 12 تا 15 سال
گروه: Toy Group (گروه سگ های عروسکی)

لهاسا آپسو نژادی به قدمت تاریخه. نژادی باهوش، با اعتماد به نفس و مهربونه. با خانوادش ارتباط خیلی صمیمی و گرمی برقرار میکنه ولی با غریبه ها ممکنه که خوش اخلاق نباشه. البته ممکنه( گاهی وقتا بعضیاشون بیش از حد هم صمیمی میشن) به پوشش جذاب و ابریشمی و بلندش معروفه که از دو طرف بدنش به سمت پایین میریزه و دم پشمالو و جذابش رو به سمت بالا و روی کمرش نگه میداره. صدای پارسش بلنده و به جثه ی کوچیکش این حجم از صدا نمیاد. از تنهایی بیزاره. حس شنوایی خیلی خوبی داره و میتونه دیدبان خوبی باشه. سرزنده و پر جنب و جوشه و سرسخته و رفتار دوستانه ای داره.

تغذیه

لهاسا آپسو با یک غذای با کیفیت عالی خوشحال خواهد بود، چه با غذاهای تجاری با برند معتبر و چه با غذای پخته شده در منزل البته با مشاوره و تایید دامپزشک. حواستون به اضافه وزن این کوچولو ها باشه و حتما غذای سگتون و تعداد وعده های غذاییش رو متناسب با سن اون انتخاب کنید. تشویقی ها و تریت ها برای تربیت و آموزششون لازمه اما حواستون باشه که توی استفاده از آنها زیاده روی نکنید.

blankآرایش

همونطور که تا الان باید حدس زده باشین، اگه میخواین موی لهسا آپسوتون بلند و ابریشمی باشه باید هر روز اون رو شونه بکشید، هر دو هفته یکبار حمامش کنید و از نرم کننده استفاده کنید. اگه حوصلش رو نداریر هر دو ماه یکبار به آرایشگر حیوانات یه سری بزنید تا موهاش رو کوتاه کنه اما باز هم به هفته ای دو تا سه بار برس کشی نیاز داره وگرنه مو به حالت نمدی در میاد. اطراف چشمش رو روزانه تمیز کنید و هر دو هفته یکبار داخل گوشش رو بررسی کنید. مسواک رو جدی بگیرید و ناخن هاش رو کوتاه نگه دارید.این نژاد ریزش موی کمی داره.

blankفعالیت بدنی

لهاسا آپسو به فعالیت بدنی زیادی نیاز نداره. پیاده روی های روزانه مناسبه ، اما دویدن و بازی کردن منظم باعث می شه تا از لحاظ فیزیکی در شرایط بهتری باقی بمونه.

آموزش

لهاسا آپسو فوق العاده باهوش و با استعداده. اگه بتونین اون رو به فرآیند آموزش علاقه مند نگه دارین، برای آموزش ها و تریک های بعدی لحظه شماری میکنه. خیلی چیزها میتونه یاد بگیره به شرطی که از سن پایین شروع کنید و در آموزش بهش جدی و صبور باشید. روحیه ای مستقل و سلطه طلب داره برای همین از همون تولگی باید بدونه که رییس کیه. اجتماعی سازی رو جدی بگیرید و از همون تولگی اجازه بدین محیط ها و شرایط و افراد مختلف و متفاوت رو تجربه کنه. اگه این نکات رو رعایت کنید از استعداد این نژاد شگفت زده خواهید شد.

blankسلامت

نژاد سالمیه. مشکل سلامتی خاصی نداره. اگه در شرایط خوبی نگهداری بشه طول عمر خیلی بالایی داره( گاهی به 18 سال هم میرسن) سلامت گوش و چشم و دندان رو جدی بگیرید و به طور مرتب جهت چکاپ به دامپزشک مراجعه کنید.

blank