لابرادور رتریور

[us_image image=”7236″ size=”full” align=”center” animate=”aft”]

لابرادور رتریور Labrador Retriever
وزن : 30 تا 36 کیلوگرم
ارتفاع : 57 تا 62 سانتی متر
طول عمر : 10 تا 12 سال
گروه : سگ های بزرگ

محبوب ترین نژاد سگ در آمریکاست. لابرادوررتريور سگي است با محبت ، مهربان ، دوستداشتني ، هوشيار ، باوفا و بسيار باهوش و مشتاق براي يادگيري. عاشق بازي كردن خصوصاً‌ در آب و شنا است. بسيار قابل اعتماد و با محبت نسبت به كودكان و ساير سگهاست. مشتاق توجه انسانها است و توقع دارد تا بخشي از خانواده باشد. آموزش دادن به آنها آسان است. ديدبان خوبي است اما به درد نگهباني نمي خورد. اگر براي مدت طولاني تنها بماند مي تواند دردسر ساز شود. در مقايسه با Golden Retriever مستقل تر عمل مي كند. از لابرادور به عنوان شكارچي ، باز آورنده شكار ، ديدبان ، هميار پليس ، راهنماي نابينايان و جهت رديابي مواد مخدر استفاده مي شود. معمولاً لابرادورهاي انگليسي آرامتر و ساكت تر از نوع آمريكايیش مي باشند. لابرادور داراي دو نوع آمريكايي و انگليسي مي باشد كه از لحاظ ظاهر متفاوتند. نوع انگليسي آن بزرگتر ، سنگينتر و با موهاي زبرتر مي باشد. نوع آمريكايي آن بلندتر و باريكتر است.

تغذیه

لابرادور با یک غذای با کیفیت عالی خوشحال خواهد بود، چه با غذاهای تجاری با برند معتبر و چه با غذای پخته شده در منزل البته با مشاوره و تایید دامپزشک. حواستون به اضافه وزن آنها ها باشه و حتما غذای سگتون و تعداد وعده های غذاییش رو متناسب با سن اون انتخاب کنید. تشویقی ها و تریت ها برای تربیت و آموزششون لازمه اما حواستون باشه که توی استفاده از آنها زیاده روی نکنید.

blankآرایش

آراستن موهاي كوتاه ، صاف و مضاعف آن آسان مي باشد. به برس زدن و شانه كشيدن منظم نياز دارد. استحمام و استفاده از شامپو خشك تنها در مواقع ضروري پيشنهاد مي شود. ريزش مو دراين نژاد متوسط مي باشد.

blankفعالیت بدنی

لابرادورها سگهاي پر انرژي ، عاشق كار و بازی اند و به ورزش و فعاليت بدني زياد نياز دارند. اشتهاي بسيار خوبي دارند و بايد به حد كافي تحرك داشته باشند تا فربه نشوند. براي نگهدراي در آپارتمان مناسب مي باشد به شرط آنكه در طول روز به اندازه كافي فعاليت بدني داشته باشد. در داخل خانه پر جنب و جوش است و يك حياط متوسط پيشنهاد مي شود.

blankآموزش

با توجه به انرژی بالا و پر جنب و جوش بودن این نژاد، اجتماعی سازی و آموزش فرمان پذیری از سنین پایین الزامی است. او را با محیط ها و افراد مختلف در تولگی آشنا کنید تا به خوبی اجتماعی شود. نژاد باهوش و پر محبت و همراه فوق العاده ای است. به خوبی با شرایط مختلف خود را وفق می دهد و آموزش ها و فرامین بسیاری را فرا می گیرد و در کار های مختلفی چون ديدبان ، هميار پليس ، راهنماي نابينايان و جهت رديابي مواد مخدر استفاده مي شود.

blankسلامت

مشكلات كفل و مچ پا و برخي بيماريهاي چشم قابل ذكر مي باشد.

استاندارد نژادی

لابرادور سگي است عضلاني ، محكم و استوار كه طول آن مقداري بيش از ارتفاعش است. داراي پوشش خارجي مضاعف و ضد آب مي باشد. موها صاف ، كوتاه و زبر و بدون حالت است و در رنگهاي زرد ،‌ مشكي و شكلاتي يافت مي شود. لابرادور داراي جمجه پهن ، بيني ضخيم و دندانهاي منظم و گردن قدرتمند است. چشمها به رنگ مشكي و بلوطي و گوشها متوسط و آويزان مي باشند.

blank