فرنچ بولداگ

فرنچ بولداگ French Bulldog
ارتفاع : 28 تا 33 سانتی متر
وزن : زیر 13 کیلوگرم
طول عمر : 10 تا 12 سال
گروه : سگ های آپارتمانی

باهوش ، اهل بازی و مهربان. کلماتی که فرنج بولداک توشون خلاصه میشه. فرنچ بولداگ یکی از محبوب ترین نژاد ها برای نگهداری در منزل است و طبق گفته ی مستند BBC بهترین نژاد برای نگهداری در آپارتمان است. فرنچ بولداگ مثل یک انگلیش بولداگ مینیاتور شده است اما گوش های فرنچ بولداگ وجه تمایز اصلی بین این دو نژاد است. اونها زیاد پارس نمی کنند اما هوشیاریشون اونها رو به نگهبانانی عالی تبدیل کرده. مناسب برای افراد مجرد، زوج ها و خانواده های دارای بچه. فرنچ بولداگ براش فرقی نمیکنه که با کدوم یکی از این مدل خانواده ها زندگی کنه چون با همه ارتباط خیلی خوبی برقرار میکنه و رابطه ی دوستانه ای هم با بچه ها و سایر حیوانات خانگی داره. زیاد نیاز به فعالیت های بیرون خانه نداره و داخل آپارتمان خوشحاله اما نسبت به آب و هوای گرم حساسه.

تغذیه

فرنچ بولداگ با یک غذای با کیفیت عالی خوشحال خواهد بود، چه با غذاهای تجاری با برند معتبر و چه با غذای پخته شده در منزل البته با مشاوره و تایید دامپزشک. حواستون به اضافه وزن این کوچولو ها باشه و حتما غذای سگتون و تعداد وعده های غذاییش رو متناسب با سن اون انتخاب کنید. تشویقی ها و تریت ها برای تربیت و آموزششون لازمه اما حواستون باشه که توی استفاده از آنها زیاده روی نکنید.

blankآرایش

ریزش مو توی این نژاد متوسطه. برس کشی و حمام کردن توی مواقع ضروری مثل مواقعی که از زیر باران میاد خانه یا خودش رو خیلی کثیف کرده لازمه. باید هر روز لایه های بین چروک های صورتش رو با یک دستمال نمدار تمیز کنید و بعد کامل خشک کنید تا عفونت نکند. زحمت زیادی برای برس کشیدنش ندارید. ناخن هاش باید به طور مرتب کوتاه بشه و داخل گوش هاش هم تمیز بشن.

blankفعالیت بدنی

پیاده روی روزانه و یک بازی مهیج و پر از فعالیت داخل خانه برای این نژاد ایده آله و باعث جلوگیری از افزایش وزن و چاقی این نژاد هم میشه. نسبت به آب و هوای گرم بسیار حساسه و بهتره تو روزهای گرم تابستون جلوی کولر بمونه. در کل برای افرادی که زیاد اهل ورزش نیستند سگ مناسبیه.

blankآموزش

اجتماعی سازی و شروع آموزش از سنین پایین خیلی مهمه. فرنچ بولداگتون رو از تولگی به محیط های مختلف ببرید و با افراد و حیوانات غریبه و جدید آشنا کنید ، در کل اجتماعی سازی سگتون رو جدی بگیرید. در کل نژادیه که از تربیت کردنش لذت میبرید.

سلامت

یماریهای چشمی و مشکلات تنفسی (خس خس و خر وپف کردن) به علت پهن بودن بینی قابل ذکر می باشد. بدلیل ساختار فیزیکی بدنش قادر به شنا کردن نمی باشد بنابراین باید در کنار استخر و رودخانه مواظب او بود. گاهی اوقات زایمان در ماده ها بعلت بزرگی سر توله ها توسط سزارین صورت می گیرد.

blankاستاندارد نژادی

این نژاد یک بولداگ کوچک با گوشهای بزرگ ، نوک تیز و گرد همانند گوش خفاش می باشد. دارای بدن عضلانی و بینی شبیه به خوک است. اندازه سر در این نژاد به بزرگی نوع انگلیسی آن نمی باشد. قسمت جلویی بدن حیوان باید از ناحیه عقب پهن تر باشد. پوشش خارجی به رنگهای سفید ، مشکی ، قهوه ای و یا چند رنگ یافت می شود. چشمها گرد و تیره و بیرون زده می باشد و دم بسیار کوتاه است.

blank[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]