جرمن شپهرد

[us_image image=”7285″ size=”full” align=”center” animate=”aft”]

جرمن شپهرد German Shepherd
وزن : 30 تا 40 کیلوگرم
ارتفاع : 60 تا 66 سانتی متر
طول عمر : 7 تا 10 سال
گروه : سگ های بزرگ

جرمن شپرد سگی باهوش ، نترس ، مشتاق ، شجاع ، شاداب و بیقرار برای آموختن است. به شجاعت و وفاداری شهرت دارد. سگی است جدی و با وقار که از محبوبیت بسیار بالایی در میان علاقه مندان به سگ در دنیا برخوردار است به نحوی که در آمریکا به عنوان دومین نژاد محبوب (پس از لابرادور رتریور) از بین 193 نژاد به ثبت رسیده توسط AKCمحسوب می شود.استعداد بسیار خوبی در آموختن دارد. آنها خیلی دوست دارند که همیشه نزدیک اعضای خانواده باشند و بلعکس از غریبه ها دوری می جویند. جرمن شپرد سگ اجتماع دوستی است و نباید او را برای مدت طولانی تنها گذاشت. تنها زمانی پارس می کند که لازم باشد. شمه قوی در محافظت ونگهبانی دارد و بهتر است که از سنین پایین به آن آموزشهای اختصاصی داده شود. با حیوانات دیگر کنار می آید و با کودکان بسیار مهربان است. به راحتی می توان آنها را برای اهداف گوناگون اعم از سگ گله ، سگ نگهبان ، سگ پلیس ، راهنمای نابینایان ، ناجی و سگ ارتش تعلیم داد. هم چنین صرفا به عنوان یک حیوان خانگی نیز سگی فوق العاده است به شرطی که همواره او را سرگرم کنید و برایش وقت بگذارید.

تغذیه

جرمن شپرد با یک غذای با کیفیت عالی خوشحال خواهد بود، چه با غذاهای تجاری با برند معتبر و چه با غذای پخته شده در منزل البته با مشاوره و تایید دامپزشک. حواستون به اضافه وزن آنها باشه و حتما غذای سگتون و تعداد وعده های غذاییش رو متناسب با سن اون انتخاب کنید. تشویقی ها و تریت ها برای تربیت و آموزششون لازمه اما حواستون باشه که توی استفاده از آنها زیاده روی نکنید.

blankآرایش

ریزش مو در این نژاد خصوصاً در فصل ریزش مو زیاد می باشد. شانه کردن روزانه مناسب است. استحمام زیاد روغن روی پوست را از بین برده و پوست را خشک می کند، پس تنها در مواقع ضروری اقدام به شستشو ی سگتان کنید.

فعالیت بدنی

نژاد فعالی است و دویدن و بازی کردن را دوست دارد. برای زندگی در آپارتمان مناسب است به شرطی که به آن اجازه فعالیت بدنی روزانه داده شود و از سنین پایین آموزش های لازم جهت نگهداری در آپارتمان را ببیند. در داخل خانه آرام است اما یک حیاط بزرگ برای زندگیش مناسب خواهد بود.

blankآموزش

اجتماعی سازی از سنین پایین و آموزش فرمان پذیری بسیار مهم است. جرمن شپرد سگ فوق العاده باهوش و با استعدادی است و برای آموختن فرامین جدید و راضی کردن صاحبش مشتاق است.. ارتباط عاطفی بسیار قوی با صاحب و اعضای خانواده اش برقرار می کند و با کودکان و سایر حیوانات خانگی مهربان است. اگر به درستی و در مسر صحیح آموزرش ببیند سگی ایده آل خواهد بود و برای سبک های زندگی مختلف می تواند همراهی عالی برای صاحبش باشد.

blankسلامت

مشکلات بدقوارگی لگن و آرنج در آنها شایع است بنابراین قبل خرید توله سگ از سلامت والدین نسبت به این بیماری اطمینان حاصل نمایید. بیماریهای خونی ، مشکلات هضم غذا ، صرع ، اگزما و کوتاه ماندن اندام قابل ذکر می باشد.

استاندارد نژادی

جرمن شپرد در تمام ایام به دلیل رفتار و ساختار بدنی ممتازش در بین سایر نژادها مورد تمایزقرار گرفته است و حتی ویژگی های دفاعی و تربیت های اختصاصی آن نیز به معرض قضاوت گذارده می شود. مهمترین ویژگی در این نژاد رفتارهای اشرافی ، شهامت و توانایی آموختن رفتارها و فعالیتهای اختصاصی است. اولین ویژگی یک جرمن شپرد خوب ، قدرت ، چالاکی ، عضلات مناسب و هوشیاری است. رنگ در سگهای جرمن شپرد متفاوت است و تقریباً اکثر رنگها قابل قبول هستند. با این وجود رنگهای خیلی کم رنگ و یا سفید یک دست قابل قبول نمی باشد.
به دو گروه اصلی Show line و work line تقسیم می شوند و گروه show line نیز خود به دو دسته ی مو کوتاه و مو بلند بخش می گردند.
این دو گروه هیچ تفاوتی از نظر اخلاق و یا هوش و فعالیت با یکدیگر نداشته و تنها تفاوت در ظاهر آن هاست. جرمن های show line دارای بدنی شیب دار، پاهای عقبی خرگوشی مانند و جثه ی بزرگتری نسبت به گروه دیگر هستند و به دو گروه مو کوتاه و مو بلند تقسیم می شوند.
جرمن های work line بدنی صاف و بدون شیب داشته و پوشش موی کوتاه و متراکم تر و جثه ی کوچکتری نسبت به گروه دیگر دارند.

blank