انگلیش کاکر اسپنیل

[us_image image=”7131″ size=”full” align=”center” animate=”aft”]

انگلیش کوکر اسپانیل English Cocker Spaniel
ارتفاع : 40 تا 43 سانتی متر
وزن : 12 تا 15 کیلوگرم
طول عمر : 12 تا 14 سال
گروه : گروه سگ های متوسط

انگلیش کوکِر اِسپانیِل سگی سر سخت ، پر انرژی ، شیرین و با محبت است. نسبت به کودکان آرام و مهربان است. دستوراتی را که می شنود به خوبی اجرا می کند. سگ اجتماعی است و نسبت به غریبه ها آرام می باشد. زیاد پارس نمی کند. برخی از ماده ها حالت سلطه جویانه دارند. نوع شکاری آن برای نگهداری در آپارتمان مناسب نمی باشد و به فضای آزاد برای جست و خیز و فعالیت بدنی نیاز دارد. معمولاً رابطه خوبی با گربه ها دارند.

تغذیه

انگلیش کوکِر اِسپانیِل با یک غذای با کیفیت عالی خوشحال خواهد بود، چه با غذاهای تجاری با برند معتبر و چه با غذای پخته شده در منزل البته با مشاوره و تایید دامپزشک. حواستون به اضافه وزن این کوچولو ها باشه و حتما غذای سگتون و تعداد وعده های غذاییش رو متناسب با سن اون انتخاب کنید. تشویقی ها و تریت ها برای تربیت و آموزششون لازمه اما حواستون باشه که توی استفاده از آنها زیاده روی نکنید.

blankآرایش

شانه کشیدن و برس کشی منظم پیشنهاد می شود. برخی از انگلیش کوکِر اِسپانیِل ها دارای موهای کتان مانند هستند که اگر به آن رسیدگی نشود به حالت نمدی در می آید حال آنکه نیمی دیگر دارای موهای صاف و ابریشمی می باشند. شامپو خشک و استحمام در مواقع ضروری پیشنهاد می شود. موهای اطراف پنجه ها باید کوتاه شود ( نه بین پنجه ها!). ریزش مو در این نژاد متوسط می باشد.
فعالیت بدنی
انگلیش کوکِر اِسپانیِل به هر اندازه که شما به او اجازه ورزش و بازی دهید لذت خواهد برد. برای نگهداری در آپارتمان مناسب می باشد و باید در طول روز فعالیت بدنی کافی داشته باشد. یک حیاط متوسط مکان مناسبی را برایش فراهم می کند.

blankآموزش

این نژاد پرورش یافته تا از دستورات شما اطاعت کند. روحیه ی اجتماعی بالایی دارد و همین امر آموزش این نژاد را آسان کرده است. او به شیوه های مثبت تربیتی به خوبی پاسخ می دهد و با توجه به روحیه ی حساس این نژاد، از شیوه های تربیتی منفی هم چون زدن، فریاد کشیدن، اسپری کردن آب و… پرهیز کنید. اجتماعی سازی توله از سنین پایین پیشنهاد می شود.

blankسلامت

عفونت گوش در آنها شایع است و به همین علت باید داخل گوشها مرتباً در فصل تابستان چک شوند. بدلیل اینکه انگلیش کوکِر اِسپانیِل ها عادت دارند تا سر و گوش خود را به زمین بمالند اغلب اشیاء تیز و گرد و خاک به داخل گوش می رود و موجب عفونت و حتی ناشنوایی می شود.

استاندارد نژادی

انگلیش کوکِر اِسپانیِل سگی است باهوش با اندازه ای متوسط و گوشهای بلند و آویزان (بلندی گوشها حداقل تا بینی می باشد). سگ قدرتمند ، به همراه پشت صاف و پاهای متوسط و چشمهای تیره رنگ و پر نفوذ. رنگ بینی سیاه یا قهوه ای ، بسته به رنگ سگ می باشد که البته سیاه بیشتر مورد پسند پرورش دهندگان است. دارای سینه ای عمیق و پنجه های تخم مرغی شکل می باشد. پوشش خارجی به رنگهای متنوعی اعم از سیاه ، جگری یا سرخ ، قهوه ای و یا چند رنگ یافت می شود. انگلیش کوکِر اِسپانیِل دارای دو نوع شکاری و نمایشی می باشد که نوع شکاری آن از موهای کوتاه تری برخوردار است.

blank