انگلیش بولداگ

[us_image image=”6760″ size=”full” align=”center” animate=”aft”]
[us_image image=”6762″ size=”full” align=”center” animate=”aft”]

انگلیش بولداگ English Bulldog
ارتفاع : 35 تا 38 سانتی متر
وزن : ماده تا 18 کیلوگرم و نر 22 کیلوگرم
طول عمر: 8 تا 10 سال
گروه: سگ های آپارتمانی

رفتاری آرام و دوستانه، شجاع، بامزه، تنبل و جذاب. اینها کلماتیه که میشه باهاش یه بولداگ رو توصیف کرد. این کوه عضلانی تنبل هر کسی رو با همون نگاه اول عاشق خودش میکنه. اگرچه بولداگ ظاهری ترسناک داره اما حقیقت امر اینه که این نژاد از جمله سگهای آرامه. بولداگ سگی استقلال طلب و مهربان است. نسبت به کودکان آرامه و به شجاعت و استعداد خوبش در نگهبانی معروفه. برای خوشحال کردن این سگ باید توجه و محبت زیادی به او نشان داد. بولداگ می تواند گاهی اوقات حالت سلطه گر داشته باشه بنابراین به صاحبی نیاز داره که بتواند قدرت خود را به این سگ نشان دهد. وقتی بولداگ ها جوان هستند انرژی زیادی دارند که این انرژی با گذشت زمان کاهش می یابد. صدای خر و پف آنها بلند است و بیشتر آنها ریزش آب از چشم و بینی دارند.

تغذیه

بولداگ با یک غذای با کیفیت عالی خوشحال خواهد بود، چه با غذاهای تجاری با برند معتبر و چه با غذای پخته شده در منزل البته با مشاوره و تایید دامپزشک. حواستون به اضافه وزن این کوچولو ها باشه و حتما غذای سگتون و تعداد وعده های غذاییش رو متناسب با سن اون انتخاب کنید. تشویقی ها و تریت ها برای تربیت و آموزششون لازمه اما حواستون باشه که توی استفاده از آنها زیاده روی نکنید.

blankآرایش

ریزش مو توی این نژاد متوسطه. برس کشی و حمام کردن توی مواقع ضروری مثل مواقعی که از زیر باران میاد خانه یا خودش رو خیلی کثیف کرده لازمه. باید هر روز لایه های بین چروک های صورتش رو با یک دستمال نمدار تمیز کنید و بعد کامل خشک کنید تا عفونت نکند. زحمت زیادی برای برس کشیدنش ندارید.

فعالیت بدنی

بولداگ ها عاشق اینن که روی مبل لم بدن و تمام طول روز رو چرت بزنن اما بعضیاشونم فعال اند و پر انرژی. در هر حال به یک میزان فعالیت مناسب مثل پیاده روی های روزانه نیاز دارند تا مانع از چاق شدن و اضافه وزنشون بشه. در هوای گرم به هیچ عنوان بیرون نبریدشون و توی خونه و جلوی کولر نگهش دارید.

blankآموزش

بولداگ نژادی شیرین و دوست داشتنی است. اجتماعی سازی و شروع آموزش از سنین پایین به شدت توصیه می شه. این نژاد عاشق جویدنه، باید کلی اسباب بازی جویدنی براش بگیرید و از طرفی هم باید آموزش ببینه که بلافاصله با دستور شما چیزی که توی دهانشه رو رها کنه. بولداگ های جوان پر انرژی اند. باید انرژی اونها رو در راه درست مدیریت کنید.

blankسلامت

مشکلات تنفسی و دید ضعیف در این نژاد شایع است بولداگ به هوای گرم و فضاهای بسته مثل ماشین و یا اتاق در بسته بسیار حساس می باشد. هوای سرد را نمی تواند تحمل کند. توله ها بعلت داشتن سر پهن غالباً با سزارین به دنیا می آیند. سیستم گوارشی بسیار فعالی دارد که می تواند باعث ایجاد گاز معده زیاد شود. عفونت های پوستی و مشکلات کپل و زانو نیز قابل ذکر می باشد.

blankاستاندارد نژادی

بولداگ دارای جثه کوچک اما پهن وعضلانی و سری بزرگ می باشد (سر هر چقدر پهن تر باشد امتیاز بیشتری دارد). پوست صورت افتاده و آویزان است. گوشها کوچک و نازک به شکل برگ گل رُز می باشند. دمی کوتاه دارد و در رنگهای متنوعی اعم از قرمز ، سفید ، قهوه ای و یا چند رنگ یافت می شود (رنگ سیاه مورد قبول نمی باشد). پاهای جلویی به حالت نیم دایره در دو طرف بدن عضلانی حیوان قرار دارد.

blank