[us_image image=”6852″ size=”full” align=”center” animate=”aft”]

مینیاتور پودل Miniature Poodle
ارتفاع : 25 تا 36 سانتی متر
وزن : 4 تا 7 کیلوگرم
طول عمر : 14 تا 18 سال
گروه : سگ های آپارتمانی

پودل نژادی شاداب ، مغرور و حساس است و استعداد زیادی در آموختن دارد. این نژاد را ه و روش ها را به خوبی می آموزد و برای آموزش درسیرک ایده آل است. برخی از صاحبان این سگ ادعا می کنند که پودل می تواند معنای کلمات را درک کند! پودل از تنها ماندن عذاب می کشد و با غریبه ها زیاد خو نمی گیرد برهمین اساس بهتر است تا در زمان تولگی آنرا اجتماعی کرد. با سایر سگها و حیوانات مهربان است. نژادی فوق العاده باهوش و بر اساس رتبه بندی بین المللی، دومین نژاد باهوش دنیا محسوب می شود. پودل ها در سه اندازه متفاوت یافت می شوند: 1- پودل استاندارد که بزگترین است، 2- پودل مینیاتور ، 3- پودل عروسکی یا توی پودل که توی پودل کوچکترین اندازه را در بین پودل ها داراست.اما این تفاوت صرفا در ظاهر و اندازه ی پودل هاست و از لحاظ ویژگی های رفتاری و هوش هیچ کدام از سه اندازه با یکدیگر تفاوتی ندارند.

تغذیه

با یک غذای با کیفیت عالی خوشحال خواهد بود، چه با غذاهای تجاری با برند معتبر و چه با غذای پخته شده در منزل البته با مشاوره و تایید دامپزشک. حواستون به اضافه وزن این کوچولو ها باشه و حتما غذای سگتون و تعداد وعده های غذاییش رو متناسب با سن اون انتخاب کنید. تشویقی ها و تریت ها برای تربیت و آموزششون لازمه اما حواستون باشه که توی استفاده از آنها زیاده روی نکنید.

blankآرایش

به آراستن زیادی نیاز دارد. بصورت منظم باید استحمام شود و ناخن هایش را باید هر شش تا هشت هفته کوتاه کرد. گوشها باید مرتبا بازدید شود تا از عدم عفونت آن اطمینان حاصل کنید و گاهی اوقات نیز لازم است که موهای داخل گوش کوتاه شود. ریزش مو در این نژاد بسیار کم و ناچیز است و برای آنهایی که نسبت به موی حیوانات آلرژی دارند مناسب می باشد. برس کشی در این نژاد را جدی بگیرید چون به سرعت موهای فرفری اش به هم گره می خورد و حالت نمدی پیدا میکند.
در این نژاد مدل های مختلفی را برای آراستن و حالت دادن به چهره ی سگ می توانید انتخاب کنید که چند حالت و مدل های معروف آن در زیر نشان داده شده اند.

blankفعالیت بدنی

به پیاده روی علاقه دارد ، دویدن در محیطی آزاد و امن آنها را در شرایط بدنی متعادلی حفظ خواهد کرد. اصولاً نوع مینیاتور آن به فعالیت بدنی کمتری نسبت به انواع دیگر نیاز دارد.

blankآموزش

به طور باورنکردنی باهوش و با استعداد است. فرامین را به سرعت و به خوبی فرا میگیرد ، تربیت و آموزش این نژاد لذت بخش است. برای هر نوع فعالیتی شما را همراهی میکند و بسیار انطباق پذیر است. گاهی ممکن است مستعد پارس کردن بی مورد باشد بنابراین از سنین پایین اجتماعیش کنید و آموزش پارس نکردن بی مورد را هم جدی بگیرید.

سلامت

طول عمر زیادی دارد. بیماریهای ژنتیکی شایع است. بیماری شبکیه چشم پیش رونده که می تواند موجب نابینایی گردد نیز گزارش شده. آلرژی پوستی در این نژاد زیاد است بخصوص حساسیت به شامپو ، قیچی و رنگ مو (برای نمایش). از دیگر بیماریها می توان به عفونت چشم و بینی اشاره کرد که با ریزش آب از بینی همراه می باشد. دیابت و بیماری قلبی نیز شایع است.

استاندارد نژادی

هر سه اندازه در رنگهای سفید ، سیاه ، قهوه ای ، کرم وخاکستری وجود دارد. برخی از آنها دارای پوستی صورتی رنگ و برخی خاکستری ، نقره ای و کرم هستند. این سگ ذاتا باهوش بوده و توانایی زیادی در آموختن دارد. موها در این نژاد سیمی مانند بوده و شامل یک ردیف موهای فر خورده و ضخیم در سطح و موهای پشم مانند و نرم در زیر می باشد. نژادی است بسیار فعال ، باهوش و با ظاهری مغرور. سگی است پر سر و صدا. آرایش موهای آن می بایست صحیح و در صورت شرکت در نمایش بصورت استاندارد صورت گیرد.